Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada bilal kureş yazdı
Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada bilal kureş yazdı

Dünya’da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ?

Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? Gezi olayları sırasında kopartılan yaygaranın nedeni olarak Gezi Parkından taşınan ağaçlar gösterilmişti. Şimdi ben de bu kopartılan yaygaranın aslında nasıl sanal olduğunu ve aslında amaçlanın hükümet darbesi için bir bahane olduğunu ispatlayacağım. Önce gelelim Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? sorusunun yanıtına , biliyorsunuz Hürriyet gazetesi de bu yaygarayı kopartan gazeteler arasındaydı. İlk olarak isterseniz Hürriyet gazetesinin internet portalından aldığım bilgiyi sizinle paylaşmak…

Genel Bakış

99

98

Özet : Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? Türkiye ne kadar ağaç dikti. Gezi olayların da ağaç bahene olarak mı kullanıldı ?

Kullanıcı Oylaması: 4.78 ( 12 oy)

Dünya’da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ?

Dünya’da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ?

Dünya’da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? Gezi olayları sırasında kopartılan yaygaranın nedeni olarak Gezi Parkından taşınan ağaçlar gösterilmişti. Şimdi ben de bu kopartılan yaygaranın aslında nasıl sanal olduğunu ve aslında amaçlanın hükümet darbesi için bir bahane olduğunu ispatlayacağım.

Önce gelelim Dünya’da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada ? sorusunun yanıtına , biliyorsunuz Hürriyet gazetesi de bu yaygarayı kopartan gazeteler arasındaydı. İlk olarak isterseniz Hürriyet gazetesinin internet portalından aldığım bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Türkiye en çok ağaç diken 3’üncü ülke

Türkiye en çok ağaç diken 3’üncü ülke

 

Hürriyet gazetesi 2007 yılında yaptığı haber de Türkiye’nin Dünya’da en çok ağaç diken ülkeler arasında 3. sırada yer aldığını söylüyordu. Gezi olaylarında ki tavrını da göz önünde bulundurarak yorumu okuyucunun vicdanına bırakmayı tercih ediyorum.

Gelelim Koçlara , biliyorsunuz Koç Üniversitesi Gezi olayları sırasın da ağaç bahanesi ile sokaklara inenler arasındaydı. Peki Koç Üniversitesinin bu konuda samimi olup olmadığını test etmeye ne dersiniz. İşte Koç Üniversitesinin bulunduğu arazinin kuş bakışı çekilmiş fotoğrafı

Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada

Koç üniversitesinin bulunduğu arazinin kuş bakışı fotoğrafı

Şimdi sıra geldi Türkiye’nin Ağaç dikimi konusun da Dünya’da yer aldığı sıralamaya
Türkiye Akparti Hükümeti ile beraber kalkınma hamlesine başladı. Bu alanlardan birisi de ağaçlandırmaydı. Hatırlayın İstanbul belediyesinin ağaçlandırma konusunda yaptığı çalışmalar ile İstanbul inanılmaz bir gelişime imza attı. Hava kirliliği düştü. Geçmişte Gaz maskesi dağıtan gazetelere şahit olmuştuk. Şimdiler de ise hava kirliliğinden neredeyse söz eden yok . İşte bu ve benzeri çalışmaların meyvelerini yediğimiz bu zamanlar da üstelik gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan yalan haberler ile insanları kışkırtma yolunu seçen bu grupların amaçları da tabi farklıydı..

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yaptığı ağaçlandırma çalışmaları nedeniyle” Melih Gökçek’in şuursuzca Ankara’ya diktiği ağaçlar nedeniyle Ankara’nın iklimini değiştirdi.” diyebilmişti. Bunu söyleyen de sokaktan biri değildi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ‘idi .

Peki Ak Parti hükümeti ne kadar ağaç dikti ve Dünya’da en çok ağaç diken ülkeler sıralamasında Türkiye kaçıncı sırada ? 

UNEB verilerine göre Türkiye Dünya da en çok ağaç diken ülkeler arasında 2. sıra da yer almaktadır.

Dünya'da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada uneb

Dünya’da En Çok Ağaç Diken Ülkeler Sıralamasında Türkiye Kaçıncı Sırada uneb

uneb in internet sitesinden aldığımız bilgilerle de bu bilgilerin doğruluğu teyit ediyoruz. İsterseniz sizde  Buradan UNEB‘e ait internet sitesinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım