Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?
Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?

Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?

Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?

Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?

Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?

YÖK, her yıl eylülde yapılan üniversite kayıt tarihlerini değiştirdi. Kayıtlar artık 3-7 Ağustos arasında yapılacak. Ek yerleştirme başvuruları da 17 Ağustos’ta başlayacak

Yükseköğretim Kurumu (YÖK), milyonlarca adayı ve velileri ilgilendiren önemli bir karar aldı. YÖK, üniversitelere kayıt ve ek yerleştirme başvuru tarihlerinde değişiklik yaptı. Eylül ayında başlayan kayıt tarihleri bu yıl 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak. Ekim ayında alınan ek yerleştirme başvuru tarihleri de 17-21 Ağustos 2015 tarihlerine çekildi. Ek yerleştirme kayıt tarihleri ise 31 Ağustos 2015 ile 04 Eylül 2015’te yapılacak. Üniversite kayıt tarihleri aslında geçen yıl erkene çekilecekti. Ancak 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle, herhangi bir kargaşanın yaşanmaması için bu değişiklik bu yıl yapıldı.

BOLOGNA SÜRECİNE UYUM
Tarihlerdeki değişim kararı Avrupa yükseköğretim standartlarının yükselmesini amaçlayan Bologna süreci kapsamında alındı. Süreç gereği eğitim devam ederken üniversiteye kayıt işlemlerinin yapılmaması gerekiyor. Ancak Türkiye’de ek yerleştirme kayıtları eğitim devam ettiği ekim ayında yapılıyordu. Tüm kayıtların akademik takvim başlamadan yapılıp bitirilmesi için tarihlerin geçmiş yıllara göre öne çekildiği öğrenildi.

Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?

TATİL SÜRELERİNE DİKKAT!
YÖK, yeni kayıt tarihlerini tüm devlet ve vakıf üniversitelerine gönderdi. Bu karar milyonlarca aday ve velinin yanı sıra birçok sektörü de yakından ilgilendiriyor. Çünkü binlerce genç, özellikle turizm sektöründe yaz sezonu boyunca çalışıyor, staj yapıyor. Yeni karara göre mevsimlik çalışan gençlerin en geç 07 Ağustos’ta kayıt işlemlerini bitirmesi gerektiği için iş başvurularını da bu tarihlere göre ayarlaması gerekiyor. Aynı şekilde velilerin de tatil programlarını yeni kayıt tarihleriyle çakıştırmaması gerekecek. Çocuklarını yurtlara kaydettirecek velilerin de bu yıl daha erken davranmalarında yarar var.

 

Kaynak ahaber

Yüksek Öğretim Kurulu (yök) anne ve endişelerini milyonlarca önemli bir karar aldı. HAYIR, üniversitede ek yerleştirme kayıt ve başvuru tarihinden değişiklikler yaptı. Kayıt 2015 yılı Ağustos tarihleri 3-7 gerçekleştirilecek arasında Eylül ayında bu yıl başlangıç ve bitiş tarihleri,. Uygulama tarihi Ekim ayında 17-21 ek yerleştirme Ağustos 2015 tarihine alınmıştır aldı. Ek yerleştirme 2015, 31 Kayıt tarihi Ağustos 2015 Eylül 04 yapılacaktır. Aslında geçen yıl Üniversitesi kayıt önceki bir tarihe alındı. Ancak, Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde herhangi bir kaosu önlemek için 10, nedeniyle, bu değişiklik bu yıl yapıldı.

UYUM BOLOGNA SÜRECİ İLE
Değişiklik Tarihi karar Avrupa yüksek eğitim standartlarının yükselmesi amaçlayan bologna Süreci kapsamında alındı. Üniversite başvuru sürecinde eğitim alma işlemi yapılmalıdır devam ederken. Ancak, eğitimine Türkiye’de devam ederken ek yerleştirme kayıtları Ekim ayı içerisinde yapıldı. Tüm tarihler için akademik takvim başlamadan önce tamamlanması gereken bir alındığı öğrenildi önceki yıllara göre kayıtları.

DİKKAT TATİL ZAMANI!
HAYIR, tarihleri tüm devlet ve özel üniversitelere gönderilen yeni bir rekor. Bu karar milyonlarca adayları ve ailelerin yanı sıra çok sayıda sektör için de bir endişe kaynağıdır. Özellikle yaz sezonunda turizm sektöründe çalışma sırasında binlerce genç, bir staj yapıyor çünkü. Yeni karara göre, mevsimlik işçi genç insanların çoğu için kayıt işlemi bitir geç 07 Ağustos iş başvuruları bu tarihe göre ayarlayın. Aynı şekilde, anne-babalar da yeni kayıt tarihi ile cakistirmam tatil programları olması gerekir. Ebeveynler bu yılın başlarında hareket etmek yurtlara çocuklarını kayıt.
Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?
Yüksek öğrenim Kurulu (yök) ve milyonlarca endişeleri annesi önemli bir karar aldı. Hayır, üniversite yerleştirme kayıt ve ek değişiklikler başvuru tarihinden itibaren yapılmış. Kayıt tarihleri 2015 Ağustos 3-7 başlangıç ve bitiş tarihleri arasında Eylül ayında bu yıl yapılacak. Ekim 17-21 Ağustos ayı içinde uygulama tarihi 2015 ek yerleştirme tarihi alınan önlemler alındı. Ek yerleştirme 2015, 31 Kayıt tarihi Ağustos 2015 Eylül 04 yapılacaktır. Aslında, geçen yıl kayıt Üniversitesi’nde önceki bir tarihe alındı. Ancak, Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde herhangi bir kaos 10, önlemek için, bu değişiklik bu yıl yapıldı.

BOLOGNA SÜRECİ İLE UYUM İÇİNDE
Bologna Sürecinin kararı, Avrupa Yüksek Öğrenim standartları geliştirmeyi amaçlamaktadır değişiklik tarihinden kapsamına alındı. Üniversite başvuru sürecinde eğitim alma işlemi yapılması için devam ederken. Ancak, Türkiye’de eğitimine devam etmek için ek yerleştirme kayıtları Ekim ayı içerisinde yapıldı. Makbuz başlamadan önce tamamlanması gereken tüm tarihler için akademik takvim kayıtları, önceki yıllara kıyasla öğrendim.
Üniversite kayıt tarihleri değişti Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman ?
BU TATİL ZAMANI DİKKAT!
HAYIR, bu yeni bir rekor tüm özel ve devlet üniversiteleri tarihleri gönderilir. Adaylar, milyonlarca ve ailelerin yanı sıra çok sayıda sektör bu karar için bir endişe kaynağıdır. Özellikle yaz sezonunda turizm sektöründe çalışan sırasında, binlerce genç bir staj yapıyor çünkü. Yeni karara göre, bu tarih için kayıt işlemi bitirmek en mevsimlik işçiler geç 07 Ağustos iş uygulamaları ile ayarlayın. Aynı şekilde, anne-babalar da tatil programları yeni kayıt tarihi ile cakistirmam olmalı. Ailesi yurt çocuklarını bu yılın başlarında taşımak için kaydolmak.

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*