Türkiye'nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD
Türkiye'nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

Türkiye'nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD Türkiye'nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD Türkiye'nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Dünyaya Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD hesaplarını bu yönde yaptı. İşid dedikleri bir örgütü kurdu filizlendirdi ve yine Dünya'nın başına bela etti. Önce isterseniz konuya geçmeden önce küçük bir tarihi bilgi vererek başlayalım yazımıza. İngiltere'nin Dünya'yı sömürge ettiği dönemlerin ardından daha ucuz bir sömürü yolu bulundu. Bunun adı ekonomik sömürgecilik. ABD İngiltere'den Dünya yönetimini devraldıktan sonra sistemde de değişiklikler yaşandı. ABD dediğimize bakmayın ABD'yi de yöneten İsrail lobisi ve İsrail'in ta kendisi. Dünya da…

Genel Bakış

100

Kullanıcı Oylaması: 4.88 ( 3 oy)

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Dünyaya Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD hesaplarını bu yönde yaptı. İşid dedikleri bir örgütü kurdu filizlendirdi ve yine Dünya’nın başına bela etti. Önce isterseniz konuya geçmeden önce küçük bir tarihi bilgi vererek başlayalım yazımıza. İngiltere’nin Dünya’yı sömürge ettiği dönemlerin ardından daha ucuz bir sömürü yolu bulundu. Bunun adı ekonomik sömürgecilik. ABD İngiltere’den Dünya yönetimini devraldıktan sonra sistemde de değişiklikler yaşandı. ABD dediğimize bakmayın ABD’yi de yöneten İsrail lobisi ve İsrail’in ta kendisi. Dünya da üretilen her şeyin yüzde 35 ini ABD tüketiyor. Bu kadar büyük bir cüssesi olan ülke eğer kontrolü elinden kaybederse batmak zorunda kalacak. ABD dünya’da ülkelere ekonomileri üzerinden müdahale ediyor. Eğer ABD ekonomik kontrolünü bir ülkede sağlayamaz ise değişik yollara başvuruyor. Bunlardan sonuncusu da malumunuz müdahale. Tabi artık yeni bir stratejinin geliştiğini görmüş oluyoruz. Artık ABD askeri sahaya inmek durumunda kalmadan ABD istediğini yaptırmanın peşinde.. Işıd tam da bu nedenle kurulmuş bir terör örgütü..

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

İşid kurulurken amaçlananlar

  1. İşid İsrail’in Filistin’de yaptıklarını perdelemek adına kuruldu. Filistin’de katliamlarına devam eden İsrail Dünya’nın bakış açısını kendisi üzerinden atmak istedi. Bu da kendisinden daha cani bir terör örgütü oluşturmakla mümkün oldu. Şöyle düşünün Dünya’da çocuk katili olarak afişe olan İsrail, Dünya’da bu imajını göstermemek saklamak adına İşid’i kullanıyor. Nasıl ? Şöyle ki bir çocuğu öldürmek Dünya’nın tepkisini çeker, eğer siz daha vahşi birilerinin olduğunu gösterirseniz. Örnek olarak kafa kesen teröristler gibi ! işte tam da bu nedenle bir perdeleme aracıdır.
  2. İşid bir Sünni direnişi olarak Dünya’ya yansıtılıyor. Aslında bu tam da Sünni Müslümanların sesini kesmek ve Dünya’da Sünni Müslümanları terörist olarak göstermek adına kurulmuş bir tezgah. Dünya’da Sünni Müslümanlar kafa kesen cellat ve caniler olarak gösteriliyor. Hem Sünni Müslümanları karalıyorlar hem de işte bakın şeriat gelirse böyle bir rejim yaşayacak diyerek Sünni Müslümanların da şeriattan uzaklaşmasını sağlıyorlar.
  3. İşid ile birlikte kendilerinin müdahalesi olmadığı için Dünya’da daha rahat at oynatabiliyorlar.
  4. Irak da meydana gelen parçalanmayı ışıd üzerinden yönetiyorlar.
  5. Suriye’de yaşananları da İşid üzerinden kontrol ediyorlar.

Son Dönemde Yaşanan PYD İŞİD savaşı ve nedenleri

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

Son dönemde yaşanan PYD güçler yani kürtlerin İşid ile savaşının da esas nedeni yine bölge kontrolü. Işıd’ın saldırıları ile onun karşısına bir güç olarak çıkartılan ABD askeri olmadı. Bunlar PYD güçleri oldu. PYD’de güçleri de uzun zamandır kuzey Irak ve Suriye’de bir kürt devleti oluşturmayı amaçlıyorlar. Türkiye bu bölgeden gelen petrolü kendi üzerinden Dünya’ya aktarıyordu. Türkiye’nin güçlenmesi ve tek başına hareket etmesi Dünya’nın bu büyük güçlerini rahatsız etti. Bu nedenle kuzey Irak ve Suriye’de buna engel olmak adına bir koridor oluşturarak Türkiye’nin elinden bu kozu almak istiyorlar.

Türkiyenin güneyinde oluşturulması amaçlanan pyd güçlerinin ve abd israilin petrol koridoru olacak olan harita.

Türkiyenin güneyinde oluşturulması amaçlanan pyd güçlerinin ve abd israilin petrol koridoru olacak olan harita.

Türkiye’yi İşid’e destek veren silahlandıran bir ülke olarak gösteriyorlar. İşid’in bir Sünni Müslüman hareketi olduğunu göstererek ,Türkiye’nin de bu Sünni Müslüman harekete silah verdiği gibi bir algı oluşturuyorlar. İşid’i ilk çıktığı andan itibaren terörist ülkeler arasında gösteren Türkiye’ye ise bunu Dünya’ya anlatma çabasında . Türkiye’nin amaçlanan kuzey koridorunda bir Kürt devletinin kurulmasına tepkisi ise en yukarıdan geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada oluşturulacak bir ülkeye izin vermeyeceklerini dile getirdi. Twitter hesabından da bu yönde bir açıklama yapan Erdoğan amaçlanan petrol koridorunun oluşmasına engel olacaklarını söyledi.

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD

Türkiye'nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ın suriye de kurulması planlanan kürt devletine karşı twitterdan sözü.

Türkiye’nin Güneyinde Oluşturulacak Koridor ile Petrol Taşımak isteyen İsrail ve ABD cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ın suriye de kurulması planlanan kürt devletine karşı twitterdan sözü.

Peki bu oyunları tezgahlayanlar kimlerle bu oyunu kuruyor. İsrail Fethullah Gülen cemaati üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirme planları yapmıştı. Şu an süren davalar da Başbakanlık ofisini dinledikleri, bakanları dinledikleri bir çok basın mensubu dahil operasyon yürütülmesi gereken herkesi dinledikleri ortaya çıktı. Mit tırlarının durdurulması olayında da .. o bölge de yer alan Türk nüfusa silah yada yardım götüren tırlar, İşid’e Türkiye’den destek gidiyor algısını Dünya’ya duyurmak amacıyla gerçekleştirilmiş bir operasyondu. Maksat Türkiye’nin İşid’e silah yardımı yaptığını göstermek ve Türkiye’yi Dünya da teröristlere yardım eden ülke olarak göstermekti. Mit Başkanı operasyonu da aynı şekilde bir operasyondu. Eğer mit operasyonu gerçekleşir Hakan Fidan hapse atılsaydı. Hakan Fidan’a bu emri veren Başbakan da aynı şekilde aşağı indirilecekti. Hakan Fidan üzerinden Recep Tayyip Erdoğan’ı indirme planı yapıldı. Tüm bu operasyonlara 17 ve 25 aralık operasyonları eklendi. Hiçbirinden sonuç alınamayınca Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı yerine hapsetmek , genel olarak Türkiye’nin politikalarına müdahalesini engellemek adına türlü türlü gereksiz ve asılsız uğraştırıcı yalan haber pompaladılar. Erdoğan karışmasın istediler. Çünkü Erdoğan müdahil olduğunda istedikleri plan gerçekleşemeyecekti. İşte o Erdoğan’da bugün Dünyaya seslenerek orada amaçladığınız Kürt devletini kuramazsınız. Buna asla Türkiye izin vermez dedi. Bu duruşu Erdoğan dışında biri verse cılız kalırdı.

Peki eğer kazanırlarsa ne olacak ? Ne elde edecek İsrail ve ABD

Eğer kazanırlarsa karşımıza Suriye ve Irak’ın üst bölgesinde yer alan bir Kürt koridoru yani bir Kürt devleti kurulacak. Bu Kürt devleti Suriye’nin kuzeyinden ve Türkiye’nin güneyinden Akdeniz’e açılacak. Akdeniz’e açılan yerde bir limanla Irak petrolu Kürdistan üzerinden bu limana, bu liman üzerinden de Dünyaya ulaşacak. Türkiye’de pasivize edilecek. Bilindiği gibi Türkiye şu an Kuzey Irak ile yaptığı petrol anlaşması ile halen kendi üzerinden petrolü alıp Türkiye’nin güneyinden bunu Dünyaya gönderiyor.

Kuzey Irak Türkiye ceyhan petrol boru hattı haritası

Kuzey Irak Türkiye ceyhan petrol boru hattı haritası

Petrolün akışını kontrol ediyor ve buradan para kazanıyor. 17 Aralıkta Halk bankasına yapılan operasyonun bir nedeni de buydu. Petrol parası Halkbank üzerinden gönderiliyor. Bu da Halk bankasını Dünyanın dev bankalarından biri haline getiriyordu. Amaçlanan Türkiye’nin elinden bu güçlenme potansiyelini almaktı. İşte tüm bu tezgahları kuran ABD ve İsrail önce bir canavar yaratıp Dünyayı bu canavara düşman ediyor. Bu canavarın adı İşid ! Ardından Bu canavarla savaşıyorlar diyerek Kürt devleti kurmayı amaçlayan PYD ye silah gönderiyor ! PYD de her eline fırsat geçtiğinde bölgelerde yaşayan farklı ırk ve etnikten insanı bölgesinden tehdit ederek göçe zorluyor ! Bir Kürt devletinin alt yapısı kuruluyor. Suriye rejiminin katil lideri Beşer Esad ise İsrail ile ortak hareket ederek ABD ve İsrail’in çıkarlarına hizmet ederken kendi rejimini de sürdürüyor. Beşer Esad’ın kimyasal bombalarına karşı Dünya’da sesin çıkmaması da Beşer Esad’ın bu iş birliği ile İsrail ve ABD’nin çıkarlarına hizmet etmesi !

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*