devleti düşünmeyen devlet bahçeli
devleti düşünmeyen devlet bahçeli

Devleti Düşünmeyen Devlet!

Ülke batarsa batsın ben daha çok oy alayım. Şehit cenazeleri daha çok olsun ben daha fazla konuşayım diye düşünen bir zihniyet..

Devleti Düşünmeyen Devlet!

Devleti Düşünmeyen Devlet!

Devleti Düşünmeyen Devlet! Başlığın bir nedeni var. 7 haziran seçimlerinin ardından her türlü olasılığa hayır diyen Devlet Bahçeli’nin anlaşılmaz tavrını anlatmaya yönelik bir başlıktı bu.

Devlet Bahçeli geçmiş tecrübelerinden ders aldığını göstermek adına seçimden sonra yaptığı açıklamada hiçbir şekilde koalisyona girmeyeceğini söylemişti. Eğer hiçbir koalisyon olmaz ise de seçim olsun ona da hazırız mesajı vermişti. Koalisyon çalışmaları yapan ve devleti hükümetsiz bırakmamak adına çırpınan Ak Parti lideri Ahmet Davutoğlu’nun tüm farklı senaryolarda desteğini istediği Devlet bey her seferinde hayır cevabını verdi.

Devlet Pkk gibi bir kanlı örgütle savaştığı bugünlerde hükümetin kurulmasının önemini kavrayamadı mı acaba ?

Hayır devlet bey bunun farkında.. Farkında değilse de Artık farkındadır. Kendi partisinin içerisinden seçim hükümetine katılmayı kabul eden Tuğrul Türkeş seçim hükümetinde yer aldı. Tuğrul Türkeş yaptığı basın açıklamasında da bugünlerin devletin en ciddi zamanları olduğunu ve ülkeyi hükümetsiz bırakmamanın sorumluluğunu aldığını söyledi. Kendisine alçakça yorumlar yapan MHP’li partililere’de 2 sarhoş ve 3 5 çakaldan ibaret diyerek cevap verdi. Devletin gerçekten de güçlü olması gerektiği bugünler de devleti hükümetsiz bırakmak için elinden gelen gruba MHP’de katıldı. CHP ve HDP’nin tavrı zaten ülkenin batmasına yönelikti. AK Parti yada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ülke batarsa batsın..diye düşünen hatta keşke ülke batsada bu adam gitse mantığıyla düşünen ve hiç bir zaman bir araya gelemeyecek MHP CHP HDP gibi farklı ucların birbiriyle paralel hareket ettiği bir dönemi yaşıyoruz. Bu birlikteliğin yurt dışından yönetildiği de açık seçik ortada. İsrail’in Türkiye hükümetinden ve Recep Tayyip Erdoğan’dan rahatsızlığı açık şekilde ortadayken buna İngiltere Almanya’nın ve diğer avrupa ülkelerinin rahatsızlığını eklerseniz durumun ne kadar vahim olduğunu görebilirsiniz. İran’da dahi bir gazetede çıkan “seni başkan yaptırmayacağız” sözüyle ortaklığın ne kadar büyük olduğu düşmanlığın ne kadar şedit olduğu ortaya çıkan bir gerçek olarak önümüzde.. Tabi görmek istemeyen yine görmemeye devam ediyor.

Tam da Dünya’nın emperyalleri ile Türkiye içinde ki hain örgütlerin beraber hareket ettiği bugünler de Tuğrul Türkeş gibi bir adam Anayasal görevini yerine getirdiğini söyleyerek bir duruş sergiledi. MHP’yi de seçim hükümetide olsa iktidara taşıdığını dile getirdi. Ardından da sarhoşlara ve çakalların ağzının payını verdi.

Sonra Devlet Bahçeli’ye dönerek beni partiden ancak parti delegeleri atar diyerek hodri meydan dedi. Kongrede delegelerin Tuğrul Türkeş’i partiden çıkartma kararı alması gibi bir sonucun çıkacağını hiç sanmıyorum. Gerçek MHP tavrı eğer milli ise tam da Tuğrul beyin yaptığı gibi bir tavır takınmak olmalıydı. Adı üstünde Anayasal bir seçim hükümeti oluşturulmuş. Zaman devleti bu zor durumunda ayakta tutmak. Fakat MHP bu dönemde her şeye hayır diyerek Devleti Düşünmeyen Devlet Bahçeli liderliğinde bir Milliyetçi Hareket Partisi tavrı sergiledi. Düşünün ki sadece seçime hükümetsiz gitmemek adına Cumhurbaşkanının görevlendirdiği bir anayasal zorunluluk hükümeti kurulacak ve siz buna destek vermeyeceğinizi gösteriyorsunuz. Hatta bakanların yemin etmesini dahi engellemeye kalkıyorsunuz. Sizinle aynı tavrı CHP HDP de gösteriyor. Onlarla aynı yöne bakmak bile kötü bir izlenim uyandıracakken beraber hareket ettiğiniz PKK partisiyle nasıl aynı çizgide düşünebiliyorsunuz. Ne olmasını bekliyorsunuz Devlet bey ? Pkk istediğini alsın şehit sayısı artsın siz daha güçlü olarak oy oranınızı arttırın bu mu ? Yıllardır aynı politikayı uyguladınız. Sonuç sadece bireysel çıkarlarınız uğruna Devleti kullanmak oldu. Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye teslim edilmesinde İsrail ile yapılan gizli anlaşma neticesinde asılmaması gerektiğini bilerek ülkeye aldınız. Bu anlaşmaya o dönem hükümet üyesi ve başbakan yardımcısı olarak evet dediniz. Ardından bu anlaşmanın gereği olan Abdullah Öcalan’ın asılması kararının 1 yıl ertelenmesi kararında imzanız varken, yıllar sonra seçim meydanlarında dönemin Başbakanı ve Şuan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a urgan atarak al da as dediniz.

abdulllah öcalanın idam kararını 1 yıl geciktiren dsp mhp ve anap liderleri devlet bahçeli bülent ecevit ve mesut yılmazın imzaladıkları belge

abdulllah öcalanın idam kararını 1 yıl geciktiren dsp mhp ve anap liderleri devlet bahçeli bülent ecevit ve mesut yılmazın imzaladıkları belge

recep tayyip erdoğana urgan atarak alda apoyu as diyen devlet bahçeli

recep tayyip erdoğana urgan atarak alda apoyu as diyen devlet bahçeli

Urgan atmaktan fazlasını hiç yapmadığınız bu devlet için sizin bu eski ve geride kalmış siyasi matematiğiniz de işe yaramadı. Devlet bey artık bırakın ve devleti düşünün biraz. Devleti düşüneni halk görür. Devleti düşünmeyeni halk görmez! Bu dersi koalisyon hükümetinizin ardından yapılan erken seçimde görmüş olduğunuzu umuyorum. Görmediyseniz vah ki vah..

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*