Terörün amacı nedir Terör örgütlerini devletler neden kullanır
Terörün amacı nedir Terör örgütlerini devletler neden kullanır

Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini devletler neden kullanır ?

Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini hangi devletler neden kullanır ? Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini hangi devletler neden kullanır ? Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini hangi devletler neden kullanır ? Öncelikle söylemek gerekir ki hiç bir terör örgütü bir devletten destek almadan yaşayamaz. Terör örgütleri çeşitli devletlerin çıkarları doğrultusunda kullanılmaktadır. Hatta belirli ülkeler özellikle terör örgütü kurarak amaçlarına ulaşmaya çalışırlar. Terörün amacı nedir? Terörist eylemler neden gerçekleştirilir? Nasıl sonuçlar almak amaçlanır? Terörün esas amacı kaos oluşturmak korku salmaktır. Kaosdan ve korkudan nemalanan ülkeler kesimler bulunmaktadır. Bir ülkede…

Genel Bakış

97

Kullanıcı Oylaması: 4.83 ( 2 oy)

Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini hangi devletler neden kullanır ?

Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini hangi devletler neden kullanır ?

Terörün amacı nedir ? Terör örgütlerini hangi devletler neden kullanır ? Öncelikle söylemek gerekir ki hiç bir terör örgütü bir devletten destek almadan yaşayamaz. Terör örgütleri çeşitli devletlerin çıkarları doğrultusunda kullanılmaktadır. Hatta belirli ülkeler özellikle terör örgütü kurarak amaçlarına ulaşmaya çalışırlar.

Terörün amacı nedir Terör örgütlerini devletler neden kullanır

Terörün amacı nedir Terör örgütlerini devletler neden kullanır

Terörün amacı nedir? Terörist eylemler neden gerçekleştirilir? Nasıl sonuçlar almak amaçlanır?

Terörün esas amacı kaos oluşturmak korku salmaktır. Kaosdan ve korkudan nemalanan ülkeler kesimler bulunmaktadır. Bir ülkede meydana gelen kaos ve korku faiz gibi ekonomik şartların değişmesine neden olur. Kaosun olduğu bölgelerde fiyatlar ucuzlar. Parasına olan rahatlıkla ucuza o bölgede ülkede ucuz yolla istediğini alabilir. Faizler artar ve paranın değeri düşer. Ekonomik zorluğa düşen halkın olduğu yerde ekonomik olarak zenginleşen kesimlerde aynı oranda çoğalır. Bu ne demek ?

Şöyle söyleyelim insanların kaybettiği paralar yok olmuyor! Birinin cebinden diğerinin cebine geçiyor. Son cebine giren insan ise haliyle halktan biri olmuyor. Bu kaostan nemalanan bir kesim oluyor.

Terör örgütleri ellerine geçen silahları ülkelerden satın alırlar yada ülkelerden hibe alırlar. Rekabet içerisinde bulunduğunuz bir ülkeyi zayıf düşürmek isterseniz terörü kullanırsınız. Örneğin basit bir örnek verelim. Almanya’da Türkiye’de hava ulaşımı konusunda birbiriyle rekabet eden iki ülke. Pkk’nın yaptığı bir terörist eylem nedeniyle Türkiye’nin para birimi tl nin değer kaybetmesi nedeniyle bilet fiyatlarında artışa neden olur. Sadece bu değil. Terörün meydana geldiği bir ülkede insanlar rahat çalışma ortamı bulamazlar. Turizm baltalanır. Buna benzer bir çok sorun nedeniyle rekabet gücü Almanya’ya oranla zayıflar. İşte tam da amaçlanan budur. Rekabeti engellemek istenileni kabul ettirmektir. Dünya’da terörü kullanan ülkelerin esas amacıda budur. Rakip ve tehdit olarak gördükleri ülkeleri zayıflatmak adına terör örgütleri kullanılmaktadır.

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*