Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler
Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler neler öğrenin bakalım.

Amerika’da yapılan araştırmanın verilerine göre son 5 yılda sevgili ayrılıklarının nedenlerinin başında Facebook profillerinde yaşanan sorunlar neden oluyormuş.

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Türkiye’de böyle bir araştırma yapılmadı fakat ben sonuçlarını tahmin edebiliyorum. Gerçi Amerika’da yapılan araştırmayı da ben uydurmuştum. Türkiye’de farklı bir durum yok. Amerika’da yaşananla aynı =)

  • Yalanı tekrarla ki doğru sanılsın algısı !
(Amerika’da böyle bir araştırma olmadığını söylediğim halde yine Amerika’da yapılan araştırmadan bahsettim. Neden ? Yalanı ne kadar çok tekrarlarsanız. Yalan olmaktan çıkar gibi bir algı oluşur. Neyse tarihimizde ki büyük yalanlara girmek istemiyorum şimdi konuya dönelim.)

Türkiye’de Facebook nedeniyle yaşanan ayrılıkların en önemlileri sevgililerin arkadaşları konusu.

Bu konu gerçekten önemli

Bu konu aslında iki taraf içinde sorun teşkil etmekte, hayatın boyunca bir sürü insanla tanışıyorsun eh onlar liseden üniversiteden v.b. den sokaktan bir şekilde Facebook adresine arkadaş olarak giriyor. Onlarla sohbetin var yada yok ama hayatının bir parçası haline geliyorlar. Sonra birisi çıkıyor “sileceksin remziyi” “”Aysel ne diye ekli sende söyle bakalım. Üniversite biteli çok olmadı mı ? ” türünden cümleler klasik haline geldi. Aysel ve Remziden neden vazgeçemediğiniz sorusuna da yanıt arar buluyorsunuz kendinizi . Tamam bugün Aysel kendi çapında takılıyor selamımız da yok ama bu hatunun beni bırakmayacağı ne malum dursun şöyle kenarda olarak düşünüyorsunuz biliyorum. Kim böyle düşünmez ki haklısınız. Kesinlikle haklısınız. Çünkü sevgilinin ne zaman arıza çıkartacağı belli olmaz. Siz 7 24 kendinizi ona bağlamış olduğunuz bir süreçte öyle eder böyle eder sizi kocaman bir boşlukta bırakır. Eee ne oldu şimdi 7 24 beraber mesajlar telefonlaşma herşeyden haber dönemi bitti. Hiç alışık olunmayan bir sürece girildi. Hiçbir şey yapamadığınız gibi normal şartlar altında yaptığınız şeyleri dahi yapamaz duruma geliyorsunuz. Bu bir sorun tabi.

O zaman toparlarsak boşlukta kalmamak adına yedek almanız gerekiyor. İki sevgili yapın demiyorum tabi ama mutlaka sık muhabbet ettiğiniz insanları şöyle kenarınıza köşenize sıkıştırın. Sevgiliniz o kim bu kim diye sorarsa destekli yalanlar söyleyin ki onlar kenarda kalsın. Hatta daha iyisini yaparak aranızda onlarla ilgili sarımtırak belirsizlikler olduğuna dair algılar bırakın sevgilinizin zihninde. Yani şöyle sevgiliniz aranızda bir şey olabileceğine dönük düşünceleri olabilecek şeyler yani.. Örnekle açıklayalım. Daha akılda kalıcı olur =))

sevgililer arasında yaşanan facebook arkadaş kıskançlığı

sevgililer arasında yaşanan facebook arkadaş kıskançlığı

Sevgiliyle aranız bozuk şu yedekte duran sarımtrak arkadaşla biraz daha fazla sohbete harekete daha sosyal bir kelime olan etkileşim diyelim etkileşime giriniz. Bu sarımtrak olan bağınız kavgalı sevgiliniz tarafından şiddetle karşılanacak ve kıskançlık duyguları depreşecektir. İyi bir şey midir ? Her şeyin iyisini yazının sonuna saklıyorum. Şu an sadece yöntemlerden bahsediyoruz. Devam edelim.

Kavgalı olmadığınız dönemde de her zaman sevgilinin aklında bir soru işareti olacak kalacak kişiler bulundurun. Mümkün olduğunca sevgilinin kafasını karışık tutmak ilişkinin geleceğinin de olmasına neden olur. Uzun ve sağlıklı ilişkilerde sarımtrak arkadaşların ne kadar payı var bilseniz şaşırırdınız.

Sevgilinizin Facebook’da bolca arkadaşı var ise, bu arkadaşlarda çoğunlukla karşı cins ise bir sorun var demektir. Aşağıdan yukarıdan türlü türlü yalanlar duyacak ve onların kalıcı olmaları gerektiği size defaatle söylenecektir. “Bana güvenmiyor musun mülayim” cümlesini de tartışmaların sonunda sevgililer sıkıştırıp bu konunun kapatılmasını sağlayacaklardır. “bana güvenmiyor musun” evet diyecek haliniz yok dimi güveniyorsunuz yani mecburen güveniyormuş gibi duruyorsunuz. Ama aslında güvenmiyorsunuz tabi. Ne diye güvenesiniz. Geçmiş bu güvensizlik örnekleriyle dolu, ne güvendiğiniz dağlara kar yağdı hey gidi hey.. ama olsun güveniyor havası vermek durumundasınız. Yapılacak olan şey kısasa kısasdır. Yani sizde sarımtrak arkadaşlar biriktireceksiniz. Sevgimi satranç mı belli değil mübarek dimi. Malesef öyle sevgi ve sevgililer savaş ve savaşanlardan farksız. Bu kurallara günümüz dünyasında uymanız gerekiyor.

 

Sevgililer için İdeal Profil fotoğrafı nasıl olmalı

Sevgililer için İdeal Profil fotoğrafı nasıl olmalı konusu çok önemli erkek ve kadın da çeşitli farklılıklar gösterse de esas unsurlarıyla profil fotoğraflarının seçimi ve gizliliğinin olması olması gerektiği kadarını ifade edelim. Herkese açık bir profil fotoğrafı uygun değil. Profil fotoğrafının altında karşı cinsler tarafından yazılan yılışık vıcık vıcık cümleler de uygun olmamakta. Bunlarla mı karşılaştınız Allah herkesin gönlüne göre versin diyerek oradan uzaklaşmanızı tavsiye ederim. İlişki çok önemli değil genel geçer bir şeyse profil fotoğrafında çıplak olmasına bile aldırış etmeyebilirsiniz. Midenizin alıp alamayacağı durumlar yani. Ama biz idealini söyleyelim. Profil fotoğrafı karşı cinsi harekete geçirecek türde olmamalı. Fotoğraf yorumlarına da dikkat edilmeli, yavşak tiplerin yavşak yavşak muhabbetleri asla tercih edilmemelidir. Bunun sevgilisi benim amcamın bilmemnesi, bu çocuk benim arkadaşla çıkıyor türünden yalanları yerseniz size yuh diyorum. Klasik yalanlardır onlar. Yemeyin öyle şeyleri.

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sevgililere Özel Facebook Kullanım Rehberi yapılması ve yapılmaması gerekenler

Facebook Kavgası nedeniyle yaşanan Ayrılıklarda yapılması gerekenler

Facebook Kavgası nedeniyle yaşanan Ayrılıklarda yapılması gerekenler bakın bu konuda çok önemli. Nalet olsun dedi biri ve Facebooktan sildiniz ve silindiniz fark etmez. Bu facebook’da arkadaş olmama durumunda nasıl davranılmalıdır. Nasıl uzaktan uzağa mesajlar yollarsınız. İnce nüktelerle bağınızı hem bir yandan kurmaya hem de kavga sebebiyle haklılığınızı karşı tarafın anlamasını daha doğrusu kabullenmesini, karşı tarafın sizin haklı olduğunuzu anlaması gibi bir durum hiç bir zaman olmaz, sadece siz olmadan duramadığı için ya kabullenecektir yada bu konuya daha sonra bakarız diyerek Danıştay’ın tozlu rafları misali her an yerinden çıkartılıp bakılacak şekilde dosya sıra adıyla bir dolaba kaldırılır. Daha sonra çıkan arıza durumuna göre dosyayı raftan indirerek arkadaşın yüzüne yeni dosyalarla birlikte hatalarını yüzüne çalabilirsiniz.

Eh şimdi Facebook’da ekli değilsiniz. Herkese açık olmayan paylaşımları göremiyorsunuz. Yada görüyorsunuz. Her kavganın ardından ister istemez eski sevgililerde Facebook hareketliliği göze çarpar. Paylaşımlar da biraz çoğalma yaşanır. Sürekli karşıdakinin profilinin görünümünü inceler. Online mı ne yaptı ne etti. Hala beni düşünüyor mu bana bir mesaj içeren bir paylaşım var mı acep gibi tavırlar takınmaya başlar. Paylaşımlarında genellikle alttan alta sizin anlayabileceğiniz farklı insanların farklı anlayacağı türden paylaşımlar yapılır. Hiç bunları yapmazsa sürekli profil fotoğrafını değiştirip durur. Sizi düşündüren en önemli şey şudur. Sizi düşünüyor mu? Sizi izliyor mu? Sık sık profilinize bakıyor mu? Dönmeye ve istediklerinizi kabul etmeye hazır mı? Kıvama geldi mi? Yeni böyle bir kavga olmuş uzun dönemli durumlar kırılmış ve karşınızda ki kişi gerçekten sizinle ilgilenmiyorsa geçmiş olsun. Seçerken yanlış seçmişsiniz. kavga başlamadan onda farklı bir şeyler başlamış bile zaten amaç sizi uzaklaştırmaktır. Biraz adice yapılır ama sonuç verir. Sizi uzaklaştırdıktan sonra artık rahat rahat davranabilecektir. En çok korktuğunuz şey bu değil mi =) olsa da üzülmenize gerek yok. Tamam biraz sinirli ve stresli bir dönem geçireceğiniz doğru ama kayıp sizin tarafınızda değil tam tersine onun tarafında yaşanmaktadır. Tabi siz eğer insansanız. Sizde bi cacık yoksa aferim iyide yapmış sizi postalamış.

Gelelim son sözlere biraz daha uzatılılırdı belki ama gerek olduğunu zannetmiyorum. Yukarıda okuduklarınız günümüzde yaşanan çekişmelerden bir kaç örnekten ibaretti. Karşısında ki seven insan fedakar davranan insandır. Beklentiler tabi olacak ama beklentiler karşılık bulmadığında sinirleriniz sizi olmadığınız biri haline getirmesin sizi. Bitecekse bile güzel olarak aklınızda kalsın. Siz profilinizde paylaşım taklaları atmak yerine hayatınızın kalanına bakın. Kötü söz etmekten ve kötü düşüncelerden kaçının. Siz seven birisiniz seven biri gibi davranın bugün değilse bile gelecekte bunun anılacağını bugünlerin tekrar akla geleceğini aklınızdan çıkartmayın. Esen kalın.

 

 

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*