öfke kontrolü yöntemleri kendinizi bağlayın
öfke kontrolü yöntemleri kendinizi bağlayın

Mutsuz musun ? Tüm jöleyi temizle

Akşam akşam birden üst üste gelir ya, geldi gene bir kaç terslik üst üste. O sırada Yahudi soykırımını konu alan eski

Schindler’in Listesi‘ne bir yandan kulağımı vermiştim. Öbür taraftan candy crush’da tüm jöleyi temizlemeye çalışıyordum. Üst üste gelen bir kaç tatsız telefon yüzünden işte buradayım. Öfkemi yatıştırmaya çalışıyorum. Tabi telefonla kalmadı farklı şeyler de yine üst üste gelmişti. Bu buhranlı durumdan çıkmak için neler yapmam gerektiğini düşünürken bir radyo kanalı açmayı ve uzun süredir bir şeyler karalamaktan uzak kaldığım Bsn’ye zaman ayırmayı düşündüm. İşte burdayım. Bilmiyorum neler bahsederiz. Muhtemelen içinde bulunduğum durumdan bahsederim. İnsan ilginç bir şekilde bu tür şeyleri paylaştığında mutlu oluyor.. Bu arada bir sn..

  • Paylaşmak nedir?
Paylaşmak eşit olarak bölüşmek anlamında, biz artık onu sosyal medya da yaymak yerine kullanıyoruz. Gereksiz biliyorum ama bahsedeyim dedim parantez açarak..neyse ..

Bu arada adama bak kendi durumunu haber yapmaya başlamış diyenler için söylemek lazım. Benim canım ne isterse onu yazarım bok kafalılar. Siktirin gidin sitemden.

Biraz rahatladım mı ne =) İnsan sövünce rahatlıyor. Paylaşınca rahatlıyor. İnsan para harcayınca rahatlıyor. Müzik dinlediğimizde de belki dinlediğimiz şeye bağlı tabi.. Başka neler rahatlatıyor bizi? öhüm neyse

sinirli bir durumdan kurtulmak o anı geçiştirmek için yapılacaklar bir diğeri de uyumak =) genel olarak tercih ediliyor. Bir duş alıp ardından uykuya dalmak sabah uyandığında bu sinir harbinin zayıfladığına şahit olmak da yaygın öfke dindirme yöntemlerinden. Benim için uydun değil çünkü halen neskafenin bir kaç yudumu daha tüketilmeyi bekliyor. Bir fırt devam .

Radyo açtım dedim ya seçtiğiniz şarkıların da öfke kontrolünde etkisi var. Keyfiniz yokken sakın ama sakın duygusal şarkılar yada arabesk tarzı müzikler dinlemeyin. elinizden geldiğince sevdiğiniz hareketli parçalar çalıyor olsun. Bu sizi biraz yatıştıracaktır. Diyelim ki bunlarda olmadı oyunlardan da müzikten de verim alamadınız. Hemen çok sağlam senaryosu olan bir film açıp izlemeye koyulun. Sürükleyici olması dikkatinizi filme verebilmeniz açısından önemli kriterlerden biri. İyi bir film nasıl bulurum gibi sorunlarınız varsa size bir kaç arama bulma tavsiyesi verebilirim.  İyi bir film iyi bir oyuncu da demektir. “Denzel Washington filmleri” google a girip bu başlığı atarsanız tüm filmlerinin listesini bulabiliyorsunuz. Film üzerine tıkladığınızda filmi izleyebileceğiniz bir site linki de altda ortaya çıkıyor. Aynı şekilde Denzel washington yerine aktörün yada aktristtin adını değiştirerekte arama yaptığınızda aradığınız sanatçının filmlerine ulaşabiliyorsunuz. İzlemeye koyulanlara iyi seyirler.

denzel washington filmleri google da iyi film bulma yöntemleri

denzel washington filmleri google da iyi film bulma yöntemleri

Filmde işe yaramadıysa elinizi yüzünüzü yıkayın Dünya ile bağınızı kopartın. Her an insanlık suçu işleyebilirsiniz. Daha sonra pişman olmamak için kendinizi bağlamanızı öneriyorum.

öfke kontrolü yöntemleri kendinizi bağlayın

öfke kontrolü yöntemleri kendinizi bağlayın 

Neyse son olarak bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Bu da bir şeyler yazarak insanlığın yararına sunmak. Yani şuan yapmakta olduğum şey. Bir çok insanın kolay iyi film bulabilmesine ve okuyarak belki de öfkesinisi yatıştırmasına yardımcı olarak bir yazı yazdım. Biraz rahatladım. Rahatlamam da müziğin etkisi de oldu. Şimdi iyi bir film açıp izleyebilirim. Öfkesiz mutlu huzurlu günler dilerim..

 

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*