4 5G Nedir 4 5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi 4 5G'ye Nasıl Geçilir
4 5G Nedir 4 5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi 4 5G'ye Nasıl Geçilir

4.5G Nedir ? 4.5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi ? 4.5G’ye Nasıl Geçilir ?

4.5G Nedir ? 4.5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi ? 4.5G’ye Nasıl Geçilir ?

4.5G Nedir ? 4.5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi ? 4.5G’ye Nasıl Geçilir ?

4.5G Nedir ? 4.5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi ? 4.5G’ye Nasıl Geçilir ? 

Bolca reklamlarını gördüğünüz 4.5 G nedir sorusunun yanıtını vereceğiz. 4.5 G ile mobil internet hızı katlanarak artıyor. 3 olarak kullandığımız İnternet hızı artık 4.5 G ile daha hızlı hale gelecek.

İnternet Ücretleri Artacak

İnternet ücretleri 4.5G ile birlikte artacak. Yeni hızın bize getirisi hızlı internet kullanımı fakat buna ek olarak dillendirilmeyen bir durum da ortaya çıkıyor. İnternet kullanımınız değişmese dahi İnternet kullanımınız hızla birlikte katlanacak. Bu saçma geliyor olabilir . Nedenini açıklamaya çalışalım. Youtube üzerinde izlediğiniz videolardan alt bölümde video kalitesini gösteren sayılar yer alır. Bir videoyu 144p 480p 1024p gibi bir çok seçenekte izleyebiliyoruz. Yeni hız seçeneklerinin gelmesiyle birlikte otomatik olarak bu kalite ortalaması da yükseliyor. Yani daha önce telefonunuzdan youtube girdiğiniz de 144p ile izlediğiniz videoyu yeni 4.5 G hızında 480 1024 p gibi seçeneklerde izleme başlayacaksınız. Bu da katlı olarak veri alımını arttırmaktadır. Sadece tek bir videoyu 3 G de izlemek ile 4.5 G hızında izlemek birbirinden çok farklı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kullanımınız değişmese dahi kullandığınız internet hızı ister istemez size yeterli görünen aylık internet paketinizi bir kaç gün içerisinde tüketmenize neden olacaktır. GSM şirketlerinden Turkcell yetkililerinden gelen bilgilere göre yeni İnternet hız paketleri de hazırlanmış. 1 Nisan itibariyle 4.5 G Hızına geçişle birlikte bu paketler de kullanıma sunulacak.4.5G Nedir ? 4.5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi ? 4.5G’ye Nasıl Geçilir ? 

4 5G Nedir 4 5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi 4 5G'ye Nasıl Geçilir

4 5G Nedir 4 5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi 4 5G’ye Nasıl Geçilir

4.5G’ye Nasıl geçilir. 4.5 G için Neler Gerekmektedir ?

4.5G’ye Nasıl geçilir. 4.5 G için Neler Gerekmektedir ? 4.5G hızına geçebilmek için öncelikle sim kartınızın 4.5G uyumlu olması gerekiyor. Şu an GSM şirketleri ücretsiz olarak  yeni sim kartlarını dağıtmakta. Hatta üstüne 1 GB internet hediye eden de var. Hediye cezbedici olabilir fakat 4.5 G hızına geçildiğinde kullanıcı bunu kat kat geri ödeyecek. Yani aslında yeni hız alanına geçiş GSM şirketlerinin cebini dolduracak. Bu nedenle hali hazırda var olan kullanıcıların 3G hızından 4.5G hızına çıkartılması GSM şirketlerinin işine gelen bir durum oluşturmakta. Reklamların abartılı şekilde verilmesinin nedeni de tam da bu. Sim kartınızı değiştirmeniiz yeterli olmuyor. Aynı zaman da cep telefonuzunda 4.5G ye uyumlu olması gerekiyor.  Bu da hali hazırda ortada bulunan cep telefonlarının fiyatlarının düşmesine ve Yeni telefonların satışının artmasına neden olacak. Yeni telefonların kredi kartı ile alınmamasına dair çıkan yasa mevcut olduğu için genel olarak yine GSM şirketleri tarafından pakete ek olarak satılan cep telefonları satışı yapılacak. Bu da yine GSM şirketlerine ek bir getiri sağlayacak. Yani GSM şirketleri 4.5G ihalesinde Milyar dolarları boşa ödemediler. Yaptıkları yatırımın çok daha fazlasını kazanacaklar. 4.5G Nedir ? 4.5G İnternet Ücretlerine Etki Eder mi ? 4.5G’ye Nasıl Geçilir ?  

1 Nisan ile başlayan aya dikkat ! ! nisan itibariyle 4.5 G internet erişimine geçtiyseniz . Kotanızı dikkatli bir şekilde takip edin. Yeni gelen hız size cazip gelecektir fakat bu yüksek paketlere daha geçmediğiniz için kullanımız ilk ay farkında olmadan çok fazla olacaktır. Nisan ayında kotanızı takip etmenizi öneririm.

 

 

 

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*