15 Temmuz Darbesini Fetö yapmadı diyen ey Cahil bu yazı sana
15 Temmuz Darbesini Fetö yapmadı diyen ey Cahil bu yazı sana

15 Temmuz Darbesini Fetö yapmadı diyen ey Cahil bu yazı sana !

15 Temmuz Darbesini Fetö yapmadı diyen ey Cahil bu yazı sana

15 Temmuz Darbesini Fetö yapmadı diyen ey Cahil bu yazı sana !  Başlığından da anlaşılacağı üzere darbe girişiminin fetö tarafından yapılmadığına inanan iddia edenlere yazılmış bir yazıdır.

Malumunuz 15 temmuz gecesi yaşadığımız o haince saldırıdan sonra çıtları çıkmayan, sesleri kesilmiş insanlar yavaş yavaş seslerini çıkartmaya başladı. Darbe girişiminin ardından bunu Tayyip Erdoğan yaptı demeye başladılar. Savunma olarak yine saçma sapan aklın alamayacağı bir sözle savunmaya geçtiler.

Çevremde direk olarak yüzüme söylenmiyor tabi bu sözler ..

Bu sözleri ancak yumuşak başlı olduğunu düşündükleri ve üzerlerin de etkileri olduklarına inandıkları insanlara söylüyorlar.

Darbenin “Fethullah hoca tarafından yapıldığına inanmıyoruz” diyorlar. Amaçlarının sadece yardım olduğunu Allah rızası için fetö içerisinde yer aldıklarından bahsediyorlar.

Televizyonda ve sokakta bir çok fetö analizi duymuşsunuzdur zaten, bu yapacağım analiz ise çevrenizle ilgili.. Bir çoğumuzun eşi dostu akrabası malum fetö terör örgütünün içerisinde yer alıyordu. Hala daha yer alan da var..
Bu grupların içerisinde en dip kademede olan da var . En üst kademede olduğuna inandıklarım da var.

Bu yazının devletin yetkili organları tarafından okunduğunu ve dikkate alındığını umarak devam ediyorum.
Bu milletin alın teriyle alınan silahını bu millete doğrultan ile halen daha bu terörist grubu destekleyen zatı şahanenin adı sıfatı neyim olduğu önemsiz. Hepsinin istisnasız yargılanmasını varsa suçları sonuna kadar da bu suçlarından dolayı cezalarını çekmelerini istiyorum .

Gelelim bu vatandaşların halen daha neden darbe girişimini fetö örgütünün yapmadığını anlatma çabasına..
Bu vatandaş grubu geçmişte bir hiçti. Fetö bağı onları güçlü hale getirdi. Para, itibar ,iş bitirme gibi normal bir vatandaşın edinemeyeceği her türlü imkan bu grubun elindeydi. Haliyle bu taban da bu imkanlardan sonuna kadar yararlanıyordu. Düşünün ki ailesi içerisinde zenginleşen arabaları evleri yeni daireleri derken birden bire sivrilen bu insanlar elde ettikleri bu gücün kaynağının fetö olduğunu biliyorlar. İşte bu imkanlar ile elde edilen itibar ve güç egolarının yelkenlerini havayla doldurmuştu. Ta ki o geceye kadar..
Darbe girişiminden haberleri vardı yoktu bunu bilmem imkansız.. Ama insanımızın sokağa çıkması ve darbeyi önlemesi onları şoka uğrattı. Herkesin hem fikir olduğu fetö darbe girişimini sulandırmayı ve üzerlerine gelen bu baskıyı atmayı seçtiler. Her şey apaçık ortadayken egoları buna tahammül edemedi. Edemezdide.. Neden..
Çünkü o haşmetli duruşları.. Ballandıra ballandıra anlattıkları yeni evleri arabaları tavukları horozları varken bu güce ve itibara sahip olmayanlar haklı olamazdı.. olmamalıydı.. Dağda ki çobanla benim oyum bir mi gibi bir şey buda.. Egoları başarılarının kendilerinin üstün özelliklerine bağlı olduğunu düşünmeye itti. Egoları asla buna izin veremezdi. Aslında yanlış yaptık biz bunun bu amaçla örgütlendiklerini bilmiyorduk demek olması gerekendi. Ama yapamadılar. Yapamayacak kadar küçük kişilik sahipleri oldukları için yapamadılar.. Hocalarının da onlara aşıladığı gibi takiye yapmaya devam ettiler.
Bu insanlar Tayyip Erdoğana açık açık düşmanlık eden televizyon kanallarını ve gazeteleri de takip etmediler anlaşılan. Aslında farkındalar biliyorlar.. Bu tv kanalları ve gazeteleri ilk gününden bu yana darbe girişiminin fetö tarafından yapıldığını bağıra bağıra söylüyorlar.
Hadi diyelim ki bunu görmediniz. Samanyolu haber grubuna bağlı bir yayın organında darbe girişiminden 1 ay kadar önce darbe de toplumun nasıl davranacağı başlıklı bir konuşma yapan sözüm ona şu an kaçak olan profesörü de mi izlemediler.
İzlemeleri için burada paylaşıyorum..

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*