Arda Turan Bilal Meşe'ye eden Küfür ve Hakaret Etti milli takımı bıraktı

Arda Turan Bilal Meşe’ye neden Küfür ve Hakaret Etti ?

Arda Turan Bilal Meşe’ye neden Küfür ve Hakaret Etti

Arda Turan Bilal Meşe’ye neden Küfür ve Hakaret Etti? Arda Turan 1 yılı aşkın bir süredir ortada olan bir problemi tekrar gündeme getirdi. Peki Arda Turan’ı bu kadar kızdıran şey neydi? Milli takım kaptanı Arda Turan o dönem basında çıkan haberlere takım adına cevap verdi fakat herşeyi dillendirmedi. Bilal Meşe’nin muhtemel odur ki arka planda Ara Turan’ı suçlayan haberleri ve konuşmaları yıldız oyuncuyu kızdırdı.

Arda Turan Bilal Meşe'ye eden Küfür ve Hakaret Etti

Arda Turan Bilal Meşe’ye neden Küfür ve Hakaret Etti

Arda Turan ve milli takım’da diğer oyuncular bilendiler. Sesleri çıkmamasına karşın bu sürede kapanma yoluna gitti. Fakat milli takım uçağında Gazeteci Bilal Meşe’yi gören futbolcular sinirlendi. En yüksek tepkiyi de Arda Turan verdi. Bilal meşe’nin üzerine yürüdü ve hakaret ve küfürler etti. Olay sırasında ne Fatih Terim ne de Yıldırım Demirören olay yerine gelmedi. Olayın ardından büyük tepkiler alan Arda Turan 06 06 2017 17:00 saatlerinde bir basın açıklaması yapacağını duyurdu ve bu saatte basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında küfür hakaretin doğru olmadığını ülkesini bayrağını çok sevdiğini. Bir çok kez isterseniz çekileyim teklifi yaptığını söyledi. Milli takım kariyerimi sonlandırıyorum.
Arda Turan Bilal Meşe’ye neden Küfür ve Hakaret Etti?
Umarım iyi futbolculuğumu değilde adamlığı bırakırım geleceğe  dedi. Konuşmasını bitirirken de yaptığından pişman olmadığını ve tekrar olsa tekrar yapacağını söyledi. NTV de yayına katılan spor yazarlarından Bilal Meşe’ye yakın olan insanlar Arda’nın büyük hata yaptığını söylerken. Rıdvan dilmen yayına alındı. Rıdvan Dilmen yayında Arda Turan’a yakışmayan şeyler yaptığını önce belirtti ama dedi. Amasının içi dop doluydu. Arda’nın haklı sebeplerinin olduğunu kendi yaşadığı olaylardan örnek veren Rıdvan Dilmen ‘gazetecilerin Milli Takım uçağında ne işi var ‘ dedi. Bu konuda da haklıydı. Ardından bir bomba açıklama daha yaparak Milli Takımdan ayrılan ve bir daha milli formayı giymeyeceğini belirten Arda Turan için.. Tekrar milli Takım’da oynayacaktır sözünü söyledi. Bundan anlaşılması gereken şey Milli Takım Teknik Direktörü ve Başkanının çok uzun zaman geçmeden değişeceği imasını etmesiydi.
Arda Turan Bilal Meşe’ye neden Küfür ve Hakaret Etti?
Evet milli takım 1 yıldır bu tür olaylarla bilinen ve bilinmeyen gerçekleriyle başarılı başarısız dönemler yaşamaya devam ediyor. Artık milli takım da Arda Turan olmayacak. Muhtemel odur ki bazı milli futbolcular da milli takımdan ayrıldıklarını milli maçın ardından açıklayabilirler. Burak Selçuk gibi isimlerin artık Milli takım da yer almayacakları açıklamaları kulislerde beklenen bilgilerden. Kişisel olarak görüşüm bu kadar ayyuka çıkmış bir sorunda hem milli Takımlar patronu Fatih Terim’in ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören’in artık koltuklarından ayrılması gerektiğidir.

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*