Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı
Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı .Herkesin aklında ki soruya en mantıklı cevabı vermek adına bu yazıyı paylaşıyorum. Ne oldu da Kemal kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü diyerek günlerce Ankara'dan İstanbul'a kadar yürüdü?. Bildiğiniz üzere Eski Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni EnisBerberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Enis Berberoğlu bu hapis cezasını gazetecilik yaptığı için değil, devletin gizli kalması gereken bilgileri elde etmek ve bu bilgileri basına vererek devlete düşmanlık ettiği gerekçesiyle yani vatana ihanetten yargılandı ve hüküm giydi. Bu duruma…

Genel Bakış

100

100

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı .Herkesin aklında ki soruya en mantıklı cevabı vermek adına bu yazıyı paylaşıyorum. Ne oldu da Kemal kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü diyerek günlerce Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüdü?.

Bildiğiniz üzere Eski Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni EnisBerberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Enis Berberoğlu bu hapis cezasını gazetecilik yaptığı için değil, devletin gizli kalması gereken bilgileri elde etmek ve bu bilgileri basına vererek devlete düşmanlık ettiği gerekçesiyle yani vatana ihanetten yargılandı ve hüküm giydi.

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Bu duruma nasıl gelmiştik?
Birden baktık ki Can Dündar Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni olarak görevlendirilmiş. Bu görevlendirmeye bir çok Cumhuriyet okuru tepki göstermişti. Geçmişte Mustafa Kemal Atatürk hakkında yaptığı belgesel nedeniyle okları üzerine çeken Can Dündar’a bu görevin verilmesi hoş karşılanmamıştı. Can Dündar gelişinin ardından hemen işe koyuldu. Cumhuriyet gazetesi Fethullahçı terör örgütünün bir kolu gibi çalışmaya başladı. Fetö’nün ortak tezleri Cumhuriyet gazetesinde işlenmeye başlandı. En kritik olayda Mit tırlarının durdurulması olayının görüntülerini yayınlamakla gerçekleşti. Can Dündar bu görüntüleri yayınlamanın gazetecilik olduğunu söyledi. Aslını isterseniz demokrasinin beşiği denen avru ülkeler ve ABD’ de devletin sırlarını gazetede yayınlamak vatan hainliğidir. Bırakın yayınlamayı o konuma dahi hiçbir gazeteci gelemez. CİA içinden ayrılarak kaçan ve belgeler açıklayan snowden dahi neler yaşadı hepiniz biliyor olmalısınız. En son yapabildiği şey Rusya’da kalabilmek oldu. Can Dündar ise Türkiye’de Türkiye devletinin sırlarını gazetesinde manşet yaptı. Ardından yargı duruma el koydu. Can dündar yurtdışına çıktı ve döndü. Ardından tekrar yurt dışına çıktı ve bir daha dönmedi. Almanya’da Cumhurbaşkanı tarafından ağırlandı. Alman hükümeti ona iş verdi paraa verdi. Tam bir korumaya büründürüldü. Almanya da ve diğer avrupa ülkelerinde seminerler verdi. Bu seminerler de kendi ülkesini kötülemekle uğraştı durdu. Ne kadar acı..Biz onu belgeselleriyle tanımıştık oysa.. Vatan perver olduğunu düşündüğümüz insanların bu kadar düşük profilli çıkması acı gerçekten..

“Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı “
Neyse esas meseleye gelelim..

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı

Can Dündar Türkiye’de olduğu dönemde mahkeme de ona sorulan bu görüntüleri kimden aldın sorusuna cevap olarak solcu bir gazeteciden demişti..Bu ifadeden yola çıkarak tarihi ve yeri göz önüne bulunduran polis Enis Berberoğlu’na ulaştı.. ve Yargılanan Enis Berberoğlu 25 yıl ceza yedi. Hapiste yatmaya devam ediyor..
Enis Berberoğlu mahkemede bu görüntüleri kendisi nereden buldu sorusuna yanıt vermedi. İşte en önemli bölüm de bu..Adalet yürüyüşünün bilakis sebebi de bu.. CHP genel başkan yardımcısı olduğu dönemde eğer Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bu kaset eline verilmiş ve Can Dündar’a iletilmesi istenmişse ki.. Tahminlerimiz bu yönde.. Kemal Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlunun aldığı cezayı hatta daha fazlasını alabilir. Bu cezayı alabilmesi için ise Enis Berberoğlu’nun kaseti kimden aldığına yanıt vermesi yeterli.. İşte Enis Berberoğlu konuşmasın diye.. yapıldığına inandığım bu yürüyüş Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi kuyruğunu kurtarma çabasından başka bir şey değil..
Düşünün ki ceza almış ilk gazeteci değil Enis Berberoğlu..
Gazetecilik suçuyla suçlanmamış vatan hainliği suçundan yargılanmış..
Türkiye’de 15 Temmuz’da 250 insanımız şehit düştü..
Her yıl insanlarımız askerlerimiz polisimiz.. öğretmenimiz.. askerimiz şehit oldu.. ama Kemal bey yürümeyi aklından geçirmedi..”Kemal Kılıçdaroğlu neden Adalet yürüyüşü yaptı 
O kadar sıradan bir durum için yürüyüş seçti ki gerekli kitleyi de bulamadı..
Bu yürüyüşle birlikte ülkeyi karıştırabilir miyiz düşüncesinde bulunan gruplar da adalet yürüyüşüne yatırım yaptılar.
Fetö, Pkk, HDP hatta yurt dışından bu yürüyüşe destek geldi . Son günde neredeyse ülkenin her köşesinden otobüs uçak gemilerle bindirilmiş kıtalar Maltepe de bu gösteriyi sonlandırdı.. Valiliğin hesaplamasına göre 130 bin kişi var yok.. Yani halk bu adalet yürüyüşünü içine sindirmedi. Zorlama bir yürüyüş olarak gördü. Yürüyüşten bir kaç gün sonra gerçekleşen 15 temmuz anma gününde ise insanlar sokaklara çıktı. Muhteşem kalabalıklar Adalet yürüyüşü denen uydurma zorlama ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurtaracak algıyı yerlebir etti.
Sonuç alamayan bu yürüyüşün ardından.. etkili olmadığını gören Enis Berberoğlu’da hapisten CHP ye mesaj göndermeye devam ediyor. Ya beni burdan çıkartacak birşeuyler yapın yoksa konuşacağım diyor. Enis Berberoğlu’nun eşi de aynı şekilde CHP üstünde baskıyı arttırdı. CHP ise Adalet yürüyüşünü anlatmak adına uğraş vermeye devam ediyor. Çanakkale’de adalet yürüyüşü ne anlama geliyoru anlatmaya çalışacakları toplantılar düzenlenecek.. Aslını isterseniz Enis Berberoğlu’na bakın uğraşıyoruz sen konuşma sakın demek gibi bir şey bu.. Nafile çaba ve göz boyama dönemleri zaman geçtikçe tükenecek. Enis Berberoğlu konuştuğunda ortalık oldukça karışacağa benziyor..

Kemal kılıçdaroğlunun ön alma çabasının nedeni kendisinin kurye olması mı

Kemal kılıçdaroğlunun ön alma çabasının nedeni kendisinin kurye olması mı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ön alma çabaları

Kemal kılıçdaroğlu sözlerinde bir çok kez diktatörlükten bahsederdi. Son dönemde bahsi geçen yoğunlaşan bir yargının bağımsız olmadığı herkesi içeri alıp yargılayabileceği gibi söylemlere meyil vermeye başladı. Örneğin Alman gazetesine verdiği röpörtajda Türkiye’ye gelmeyin sizi içeri atarlar herhangi bir nedenle demek gibi bir çok söylemi var. Bu tür söylemleri ben ön alma olarak görüyorum. Düşünün ki Enis Berberoğlu konuşsa ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bu videoyu aldım ve beni bunu Can Dündar’a iletmem konusunda görevlendirdi dese.. Mahkeme de Kemal Kılıçdaroğlunu Enis Berberoğlu’nun yargılandığı aynı suçtan içeri alsa.. Kemal bey diyecek ki .. Bakın gördünüz mü.. Bu ülkede adalet yok. Adalet yürüyüşüne çıktım bu yüzden de beni içeri aldılar propagandası yapacak ve sıyrılacak.. Algıyı yöneten dünyayı yönetir. Kemal beyin hesap etmediği unsur ise Enis Berberoğlu’nun bu sözleri söylediğinde Milletin çoğunun algısı Kemal beyin beklediği yönde değil de tam tersine yargı görevini yapmalı olacağı..
Kemal bey herzaman ki gibi hesap uzmanı ünvanıyla bir hesap hatası daha yapıyor..

Kemal kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü soruları ve cevapları

Kemal kılıçdaroğlu adalet yürüyüşü soruları ve cevapları

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*