Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neden sevilmiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neden sevilmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ? Cumhurbaşkanımızı çok seven biri olarak Cumhurbaşkanımızı sevmeyenleri anlayabiliyorum. Neden sevmediklerini de gayet iyi biliyorum. İşte bu yazıda da Cumhurbaşkanımızı neden sevmediklerini örnekleriyle anlatmaya çalışacağım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı Şeriatçı olarak görüyorlar. Haklılar da zaten cumhurbaşkanımız şeriatçı fakat şeriatı nasıl anladıkları konusu biraz karışık. Şeriatın tam anlamı aslında kuran ve sünnete uymaktır. Yani aslında Allah'ın buyruklarını yerine getirmektir şeriat. 7/24 bütün zamanlarımızla ilgili yasakları ve kabulleri olan Allah müslümansak inanıyorsak bu kurallara uyduğumuzu kabul ettiğimiz anlamına gelir. Zaten bu da Şeriatın…

Genel Bakış

98

98

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Neden Sevilmiyor ? Cumhurbaşkanımızı çok seven biri olarak Cumhurbaşkanımızı sevmeyenleri anlayabiliyorum. Neden sevmediklerini de gayet iyi biliyorum. İşte bu yazıda da Cumhurbaşkanımızı neden sevmediklerini örnekleriyle anlatmaya çalışacağım.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Şeriatçı olarak görüyorlar. Haklılar da zaten cumhurbaşkanımız şeriatçı fakat şeriatı nasıl anladıkları konusu biraz karışık. Şeriatın tam anlamı aslında kuran ve sünnete uymaktır. Yani aslında Allah’ın buyruklarını yerine getirmektir şeriat. 7/24 bütün zamanlarımızla ilgili yasakları ve kabulleri olan Allah müslümansak inanıyorsak bu kurallara uyduğumuzu kabul ettiğimiz anlamına gelir. Zaten bu da Şeriatın ta kendisidir.

Şeriatçı değilim demek bence dinden çıkmaktır. Çünkü şeriat Allah’ın koyduğu kurallardır. Şeriatçı değilseniz. Allah’ın koyduğu kurallara uymayacağınızı beyan etmişsiniz demektir. Bu da zaten imanın bitişi sonlanması demektir. Dinden çıkmaktır yani ..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neden sevilmiyor ?

Eğitim sistemimiz berbat bir haldeydi. Okullar da en küçük yaşlar da başlayan ve üniversiteye gittiğiniz zaman dahi okutulan inkılap tarihi aslında bilgi vermek amacıyla değildi. Sloganik bir toplum oluşturmak amacıyla hazırlanmış bir eğitim sistemiydi. Atatürk sevgisini sadece şekli olarak anlatan içi boş bir anlatımdan ve çoğunlukla yalanlardan oluşan şişirme bir eğitim politikasıydı. Halen devam da ediyor kısmen. Bilginin bir önemi olmadan Atatürkçüyüm kemalistim demek çağdaş bir insan olmak için yeterliydi. Tabi kılık kıyafetinizi de buna göre ayarlamanız gerekiyor. Çarşaflıdan kemalist olamaz çünkü. İşte sadece şekli olarak pompalanan bu eğitim malesef öğrencilerimizi şugün eğiten öğretmenlerimizin de alt yapısıdır aynı zamanda.. Ülke olarak hiç bir başarımız olup olmamasının bir önemi olmaksızın sadece geriye dönüp bakıp, abartılan ve sahte kahramanlıklar türetilen bir dönemi anlatmaktan ve kafalara kazımaktan ibaretti malesef. Bu da zaten ülkemizin sürekli yerinde saymasına ve gerilemesine neden oldu.. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu gidişe bir dur dediği için sevilmemekte. Aslında blginin ve çalışmanın sloganlardan daha önemli olduğunu, milletin bir kaç sözü söyleyip sayıklamasıyla Dünya’da kazanacağı bir yarış olmadığını bilen biriydi kendisi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neden sevilmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neden sevilmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neden sevilmiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesine başkan olduğunda aslında toplum onu biraz daha yakınen tanımaya başladı. Bir çok sorunu çözdü. Neredeyse değişmez artık dediğimiz alıştığımız su sorunu kirlilik gibi bir çok problemin aslında iyi yöneticilerin elinde çözülebileceğini görmüş olduk. Tabi halkın biraz daha yakın ilgisine sebep oldu bu durum. Tabi Recep Tayyip Erdoğan’ı hiç sevmeyenler ise daha fazla öfke duymaya başladılar. En başından nefret ettikleri insanın başarılı olmasını kabul etmek gerçekten onlar için zordu. Her zaman iftira attılar. Çekemedikleri ve sonrasında aslında sonlarının geldiğini anlamaları kızdırdı onları. Neden sonlarının geleceğine inandılar ve neden kızgınlardı. Geçmişte bu kesimin sözleri ciddiye alınır ve o sözlere göre algılar oluşturulurdu. Fakat Recep Tayyip Erdoğan geldikten sonra bu tamamen bitti. Artık onların sözlerinin kıymeti kalmadı. Söyledikleri sözlerin veya tezlerinin aslında Dünya’da kabul görmemesinden kaynaklı bir durumdu bu. Atatürkçülük ve Kemalizm bir slogandan öteye gitmediği için ve kendisini Atatürkçü ve Kemalist gösteren partiler ve liderler devleti sürekli soyup, halkın isteklerine kulak astıkları için ve ayrıca bu tembel dünyalarını kabulendikleri için de kaybetmeye mahkum oldular. Her seçim sonrasında yenilgileri devam etti. Bütün tezleri yavaş yavaş çürüdüğü gibi artık bazı fikirlerinde düşüncelerinde değişikliğe gitmek zorunda kaldılar. Örneğin başörtüsü konusunda CHP nin katı tutumu algının değişmesi ile birlikte özgürlüğü onların getireceği söylemine kadar döndü. Geçmişte okul birincilerini ödül törenlerine almayan, sürükleyerek okuldan dışarı atan bu kesim mecburen istemeye istemeye bu algıya destek vermek zorunda kaldı.

Hep oturan kulis yapan belediye başkanları artık çalışma yapma ve halkın önüne projeler getirmek durumunda kaldı. Geçmişte hatırlarsanız proje konuşulmazdı konuşulsa da yapılmazdı. Bir tören düzenlenir temel atılır ve öylece kalırdı. İhaleler tanıdıklara verilirdi. Ayrıca ihaleler ile belediye başkanları zenginliklerine zenginlik katardı. Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolla birlikte değişime ayak uydurmak zorunda kaldılar. Cumhurbaşkanımızı sevmeme nedenleri tamda buydu.

Peki Yurt dışında bulunan liderler ülkeler neden cumhurbaşkanımızı sevmiyor? Türkiye geçmişte onların sözlerini dinleyen liderlere sahipti. Onların çıkarlarını koruyan fakat Türkiye’nin çıkarlarını gözetmeyen liderler vardı. Şimdi ise Türkiye’nin halkın çıkarlarını öne almış ve Avrupa’nın ABD’nin çıkarlarına ters davranışlar gösteren bir lideri tabi ki sevmiyorlar ve istemiyorlar da..

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*