CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?
CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ? CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ? CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ? Bu sorunun yanıtı evet izleniyoruz. Sosyal medya hesaplarımız ve internette attığımız her adım izlenmekte. Tabi paranoyak olmaya gerek yok fakat bu izlenmenin bir amacı var. CİA MİT Mossad  bizim neden Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor sorusunun yanıtını aramalıyız. Bizi neden izledikleri konusunu isterseniz biraz açalım. Her birimiz aslında günlük olarak basit şeyler yaparız. Aradıklarımız yaptıklarımız genel olarak bellidir. İnternette gezinirken yada evimizde çevremizde yaptığımız bir çok şey benzerdir. Bir…

Genel Bakış

95

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ? Bu sorunun yanıtı evet izleniyoruz. Sosyal medya hesaplarımız ve internette attığımız her adım izlenmekte. Tabi paranoyak olmaya gerek yok fakat bu izlenmenin bir amacı var. CİA MİT Mossad  bizim neden Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor sorusunun yanıtını aramalıyız. Bizi neden izledikleri konusunu isterseniz biraz açalım. Her birimiz aslında günlük olarak basit şeyler yaparız. Aradıklarımız yaptıklarımız genel olarak bellidir. İnternette gezinirken yada evimizde çevremizde yaptığımız bir çok şey benzerdir. Bir önce ki gün ve bir önce ki hafta ile neredeyse ortalama aynı işleri yaparız. Aynı yerlere gider yine aynı yemekleri yeriz. Düşünme yapımızda bundan farklı değildir. Küçük çevremiz içerisinde bir ortalama hayat yaşıyoruz. CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ? bu nedenle evettir.

İnternette bizi izlediklerini nasıl anlarız ?

İnternette bizi izlediklerini anlamak çok kolay. Örneğin google da bir arama yapın ve satın almayı düşündüğünüz bir eşyayı detaylı olarak bir kaç sitede araştırın. Araştırma bittikten sonra girdiğiniz diğer siteler de siz araştırma yapmadan istediğiniz ürünün reklamlarını göreceksiniz. Yani sizin daha önce araştırma yaptığınız eşyanın bu saat olsun diyelim. Saat reklamlarını başka siteler de reklam olarak görebilirsiniz. Facebook’a girdiğinizde de bu ürünlerin size reklam olarak sunulduğunu göreceksiniz. Demek ki geçmişte yaptığınız aralar kayıt altına alıınmış ve sizin almayı düşündüğünüz şeyi bir yere kaydetmişler. Her farklı bir sitede zaman geçirirken karşınıza bir pazar malı olarak getiriyorlar. Burada ki amaçları şudur. Zaten kafanızda almayı planladığınız bir eşya varsa hiç almayı planlamadığınız bir eşyadan daha öncelikli olarak daha yüzdeli olarak satın alırsınız. Saat örneği vermiştim. Diyelim ki saat almak istediğiniz için araştırma yaptınız. Eğer karşınıza ayakkabı reklamları çıksa çok ayakkabım var zaten diyerek ihtiyacınız olmadığı için reklamlara ilginiz azalacaktır. Fakat zaten saat almak istediğiniz belli iken karşınıza bununla ilgili kampanyalar çıkarsa bu sizin dikkatinizi çekecektir. Satın alma oranınız tıklama oranınız yükselmektedir.

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

CİA MİT Mossad Sosyal Medya ve İnternet hesaplarımızı İzliyor mu ?

MİT i bilmem ama elinde imkanı olan her ülke her devlet kendi vatandaşının ve yurt dışında olan erişebileceği herkesin hesaplarını izleyebilir. ABD internet hesaplarını izlediği neredeyse kesinleşmiş bir ülke. Peki bizim bu hesaplarımızı ,zleyerek ne amaçlıyorlar. Yukarda da bahsettiğim gibi aslında basit yalın bir hayatımız var. Gideceğimiz yerler belli yaptıklarımız düşüncelerimiz çoğuyla aynıdır. Ortalama bir hayat yaşıyoruz. Eğer bu ülkeler düşünme yapımızı inceleyerek ilgi alanlarımızı ve düşünce yapımızı çözerse saat konusunda olduğu gibi karşımıza bu türden haberlerin çıkmasını sağlar ve bizi istediği doğrultuda düşünme yoluna iter.

Örnek verelim. Biz ülke olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyoruz. Fakat diyelim ki bizim devlet liderliği yapan biri için hoşgörmediğimiz bazı durumlar var. Eğer çıkarları Recep Tayyip Erdoğan ile bir değilse ve bizi izleyen bu güçler bizi ondan soğutmaya ve bir sonra ki seçimde başka bir adaya veya istedikleri adaya oy vermemizi isterlerse. İnternette bizim gözümüzün önüne özellikle bir liderde istemediğimiz haberleri önümüze getirebilir. Örneğin yaptığı 10000 iyi işin yanında ben kişisel olarak Cumhurbaşkanımızın bedelli askerlik konusunu getirip meclisten geçirmesine karşıydım. Bu düşüncemin farkında olan yani geçmişte merak ettiklerimle birlikte ortama düşünce yapımı bilen bu gruplar beni farklı bir yöne çekebilmek için özellikle bu tür haberleri karşıma getirebilir. Arama motorlarında reklamlarda karşıma özellikle ben anlamadan bu tür haberler çıkartılabilir. Bu da zamanla oy verdiğim insanla aramın açılmasını ve onların istekleri doğrultusunda düşünmeme neden olabilir . Dediğim gibi bizler gayet basit insanlarız. Türkler olarak çok fazla okumayı da sevmediğimiz malum. Ayrıca her duyduğumuza inandığımız da büyük bir sorun teşkil ediyor malesef. İşte bu ve bunların tamamı bizim izlendiğimizi gösteren gerçeklerdir. Ayrıca ABD’de çıkan bir çok skandal’da ABD’nin devlet olarak dünyayı izlediği biliyor. Sevgiyle kalın..

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*