Haber siteleri ne kadar para kazanıyor
Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor Haber siteleri ne kadar para kazanıyor Haber siteleri ne kadar para kazanıyor. İnternet dünyasında haber sitelerinin önemli bir yeri vardır. Oldukça çok merak edilen bir konudur haber sitelerinin ne kadar para kazandıkları. Haber sitesi kurmak oldukça kolay aslında önemli olan haber sitelerini kurmak değildir. Önemli olan haber sitelerinin insanlar tarafından ziyaret edilmesidir. İnsanların ziyaretleri reklamların onlara gösterimi reklamlar tıklamaları sayesinde haber siteleri para kazanır. Tabii cüzi olması haber sitelerine para kazandırmaz. Oldukça çok sayıda görüntülemenin olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak haber sitesinin günlük 5000 ziyaretçi alması durumunda Google Ortalama olarak 10 TL ücret öder.…

Genel Bakış

98

98

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor. İnternet dünyasında haber sitelerinin önemli bir yeri vardır. Oldukça çok merak edilen bir konudur haber sitelerinin ne kadar para kazandıkları. Haber sitesi kurmak oldukça kolay aslında önemli olan haber sitelerini kurmak değildir. Önemli olan haber sitelerinin insanlar tarafından ziyaret edilmesidir. İnsanların ziyaretleri reklamların onlara gösterimi reklamlar tıklamaları sayesinde haber siteleri para kazanır. Tabii cüzi olması haber sitelerine para kazandırmaz. Oldukça çok sayıda görüntülemenin olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak haber sitesinin günlük 5000 ziyaretçi alması durumunda Google Ortalama olarak 10 TL ücret öder. 5000 ziyaretçi oldukça zordur. Tabii Ayrıca gazetesi olan haber siteleri de bulunmaktadır. Gazeteler olan haber siteleri daha fazla ziyaretçi almaktadır. Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri nasıl para kazanır. Haber siteleri Google gibi veya Google’a benzer özel olarak çalışan reklam şirketleri tarafından para kazanırlar. Ayrıca büyük olan haber siteleri genellikle reklam şirketlerini kendileri kurar kendileri yönetir. Google ziyaretçi başına ortalama verdiği ücretten bahsetmiştik. Özel olarak reklam şirketleri müşterileri ile haber siteleri arasında bir bağlantı kurar. Aracılık hizmetinden de %90 a varan Karlar elde eder. Google da aslında aynı şeyi yapmaktadır. Örneğin Google’a verdiğiniz reklam 10 TL değerinde ise bunun karşılığında Site’de yayınlanan reklam karşılığı 1 TL olarak site Sahibine yansıtılır. Yani haber sitesi Haber siteleri ne kadar para kazanıyor Aslında 10 tl değerinde bir reklam yayını yapmıştır fakat aldığı ücret sadece 1 tl dir. 9 TL Google’ın ve özel reklam şirketlerini cebine gitmektedir. Bu nedenle haber siteleri Özellikle büyük haber siteleri kendi reklamlarını kendileri müşterileri ile görüşerek kendileri almaktadır. Aracı ortadan kaldırarak çalışmaktadırlar.

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Bu ay ne kadar verdiğimiz bilgiler sizlere haber sitelerinin ortalama ne kadar para kazandı hakkında bilgi sahibi etmiştir. Eğer bir haber sitesi kurmak istiyor ve buradan reklam geliri elde etmek istiyorsanız bilmeniz gereken bazı durumlar mevcuttur. Öncelikle para kazanmak istediğiniz platform yani haber siteniz kullanıcılar tarafından ziyaret edilmelidir ziyaretçi sayısını olabildiğince yükseltmeniz gerekiyor. Ayrıca Google ve özel reklam şirketleri ile de Çalışmak yerine kendi reklam şirketinizi kurmanız müşterilerle birebir kendiniz konuşmanız ve kendiniz anlaşmamız gerekmekte. Eğer reklam işini aracılara bırakırsanız çok cüzi ücretler kazanırsınız. Haber sitesini de yaş atmanız pek mümkün olmaz. Ayrıca haber sitelerinin ziyaretçi alabilmeleri için neredeyse 10 binlere Varan haber sitesi bulunmaktadır. Bu haber siteleri içerisinde öne çıkmak ve daha fazla ziyaretçi kazanmak oldukça zor bir iştir. Editörlerimiz olacaktır Bu editörlerin sürekli yazı yazmaları haber paylaşmaları gerekecektir. Paylaştıkları haberleri insanlar tarafından görülmesi gerekir. Burada da Seo dediğimiz Google Search Engine optimization adı verilen Google’da sitenizin belirli kelimelerde öne çıkmasına yarayan özelliği sitemizin her yazısında kullanmanız gerekmekte. Eğer Yazdığınız haber bilindik ve diğer haberler ile benzerlik gösteriyor ise birçok haber sitesi arasından sıyrılarak insanların ziyaretini sağlamak oldukça güç. Hatta Search Engine optimization in haber siteleri tarafından nasıl kullanıldığı sizin de takip ettiğimiz haber sitelerinde bazı haberlerde Örneğin açık öğretim sonuçları gibi haberlerde özellikle gereksiz olarak aşırı derecede yazı yazıldığını görürsünüz. Basit bir cevap gerektiren sorunuzun neredeyse 1000 karaktere Varan açıklamalarla gereksiz cümlelerle dondurulduğunu görürsünüz. Bu kadar yazı yazmanın bir sebebi vardır. Ne kadar fazla içerik olursa yazının o kadar fazla konuyu anlattığı varsayımından yola çıkarak haber siteleri de Bu kelimede yani sizin sorduğunuz kelime de öne çıkabilmek için yazıları oldukça uzun gereksiz cümlelerle oluşturarak paylaşmaktadır. Yazıları bu kadar uzun Yazmalarını sebebi ise Seo dediğimiz yani bilimsel adıyla search Engine optimization kurallarına uygun olarak sitenin uygun kelimelerde yükselmesini sağlamak ve yükselen sitenin daha fazla ziyaretçi almasını amaçlamaktadır.

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Haber siteleri ne kadar para kazanıyor

Peki haber sitesi yapmaya karar verdiniz günlük 45 bine yakın insanın ziyaret ettiği bir haber sitesi haline geldiniz. 45000 kişinin sitemize ziyarete geliyor olması demek birçok editörle çalışıyorsunuz anlamına gelir. Her gün haber paylaşımı Özgün yazılarla dolu bu haber sitemizde 45000 kişinin günlük size Google üzerinden getirisi 75 TL gibi bir ücret olabilir ancak. Farzedelim ki 200 TL olsun. Bu da sizin masraflarınızı karşılanmayacaktır. Bu nedenle bir haber sitesine oluştururken Birkaç yıl kadar cebinizden para harcamanız gerekiyor. Eğer reklam şirketlerini aradan çıkartırsınız. Reklamları kendiniz alırsanız bu konuda pazarlamacıları çayı yanınızda çalıştırırsanız. Ayrıca iyi bir editör grubuna sahipseniz ve yazılarınızı Özgün olarak paylaşıyor iseniz. 2 yıl kadar bu performansla devam ederseniz yani Bu döneme kadar para cebinizden çıkacağınızı emin olun. Bunun ardından para kazanmaya başlayabilirsiniz. Habertürk gazetesinin internet sitesi aylık olarak 750 milyar civarı bir paranın kazanıldığına dair duyumlar almıştım. Ayrıca haberler.com oldukça iyi paralar kazanıyor ve Aynı dediğim gibi sadece kendi reklam şirketi üzerinden reklam yayınlıyor. Bu duruma göre gelebilmek oldukça güç fakat Azim ile olmayacak şey yoktur. Şu an Bulunduğunuz haber sitesi sadece  özgün yazılar yayınlanmaktadır. Aylık olarak Google üzerinden sadece 35 TL 30 TL gibi ücretler haber sitemiz tarafından kazanılmaktadır. Özellikle bir maddi beklenti olmaksızın bu haber sitesinin sadece bir şeyler paylaşabilmek için ayakta tutmak dayım. Ayrıca kişisel olarak Search Engine optimization yani Seo bilgilerimi burada denemeler yaparak daha da iyi konuma getirmeye çalışıyorum Yani aslında Burası benim çalışmalarımı yürüttüğüm bir stüdyo bile denebilir. Size haber sitelerinin ne kadar para kazandıkları konusunda ve nasıl kazanmaları gerektiği hakkında bilgi vermeye çalıştım Umarım bu bilgiler sizin için faydalı olmuştur. Eğer Sizinde sorularınız olursa iletişim bölümünde mail adresim bulunmakta bu bölümden benimle ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*