Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası konumu
Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası konumu

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası Türkiye’nin Afrin operasyonu sırasında ypg pyd terör örgütünden aldığı Burseya dağının işte haritası

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası konumu

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası konumu

Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne rağmen yaptığı Afrin operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Burseya Dağı’nı ele geçirildi. Türkiye’nin yaptığı operasyon halen devam ediyor. Mehmetçik bölgede kontrolü sağlamış durumda ve ileri doğru gitmekte. Türkiye’nin cerablus’a Azize b2b yaptığı operasyon dan sonra üç gündür süren Afrin operasyonu da başarı ile devam ediyor. Aferin operasyonunda ilk gün %95 oranında başarılı olan hava Harekatı yapılmıştır. Avea rekatının ardından ikinci gün Türk birlikleri karadan da mücadeleye devam etmeye başladı. YPG PYD terör örgütü büyük zayiat veriyor.

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası ve konumu

Suriye Burseya Dağı Nerede Haritası ve konumu

Operasyona ilk günden karşı olan Amerika Birleşik Devletleri de operasyonun kısa süreli olması için çeşitli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlarımızın Recep Tayyip Erdoğan ise Amerika Birleşik Devletler den gelen Süre konusunda ki cümleleri Amerika Birleşik Devletleri’nin Afganistan’da ne kadar süreyle kaldığını sorarak yanıtladı. Ayrıca Irak’ta Ne kadar süredir kaldıklarını hatırlattı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan afrinin Türkiye’nin kırmızı çizgisi olduğunu ve bu hareketin kesinlikle sonlandır alacağını. Afrin harekatından asla vazgeçmeyeceğini bildirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin operasyonu için tüm dünyayı bilgilendiriyor. Dünya Afrin operasyonu konuşuyor Avrupa ve dünya basını operasyonla ilgili olarak gazete ve televizyon internet haber sitelerinde Afrin operasyonu ilk haberler olarak yayınlanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 3 gündür sürdürdüğü Afrin operasyonunda Önemli olan bir bölge Burseya Dağı ele geçirildi. Özellikle YPG ve PYD Bu dağda konuşlandırılmış de ve bu daha üzerinden çeşitli bombalar atarak ülkemizi tehdit ediyordu. Bu da ele geçirilerek Bu tehdidinde bir nevi önüne geçilmiş oldu. Hala bu dağın eteklerinde çatışmalar devam ediyor YPG ve PYD nin hiçbir şansı olmadığı çok açık. Bilindiği gibi Amerika Birleşik Devletleri YPG ve PYD nin adına sdg yani Suriye demokratik güçleri olarak değiştirmiş ve bunu da dünyaya yutturmaya çalışmıştı. Bu yapılan isim değişikliği ile birlikte terör örgütünün terör örgütü olmaktan çıkartıp sanki bir demokratik göçmüş bir terör örgütü değilmiş gibi dünyaya sunmak ve bu Savunma ile birlikte terör örgütünün silah Londra Rock Türkiye’nin sınırında Türkiye’ye karşı bir koridor oluşturmak niyeti gözler önüne serildi. Türkiye ise bunu Öncelikle gördü Amerika Birleşik Devletleri’ne her kademeden verdiği cevaplarla Afyon’a gireceğini ve terörün desteklenmemesi gerektiğini daeş ile beraber mücadele yapılması gerektiğini Birçok Kez dillendirdiği. Türkiye’nin kırmızı çizgisi olan Suriye’nin kuzeyinde bir YPG PYD veya Amerika’nın da dediği gibi sdg adında bir terör koridoruna asla izin vermeyeceği Bir Çok Kez söylendi. Dışişleri Bakanımız birçok ülkeyi bu konuda bilgilendirdi özellikle Rusya’da bu konu ile ilgili işbirliği yapılmakta Ayrıca İran bilgilendirilmek de. Amerika Birleşik Devletleri ise yönetim açısından çelişkili ve birbirini bozacak şekilde garip açıklamalarda bulunmaya başladı. Bunlardan bir tanesi Afrin bizi ilgilendirmiyor Afrin ile ilgili herhangi bir planımız yoktu gibi cümleleri de duyduk. Türkiye Afrin operasyonun Ardından ben menbiç operasyonu da gerçekleştirecek. Öncelikle Afrin operasyonu bitmesi bekleniyor. Kafir operasyonun ardından bu bölgede operasyon düzenlenerek Fırat’ın batısında hiçbir PKK PYD YPG gücü kalmayıncaya kadar bu operasyonların sürmesi bekleniyor.

Hakkında bilal kureş

Bi ara anlatırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*